Konkurs na Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne Roku im. Jacka Kuronia

Szanowni Państwo,

Ruszyła 10. edycja Konkursu na Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne Roku im. Jacka Kuronia. W ramach Konkursu [eS] nagradzamy tych, którzy z sukcesem łączą działalność ekonomiczną z zaangażowaniem na rzecz rozwiązywania ważnego problemu społecznego. W zeszłym roku ze względu na pandemię musieliśmy przełożyć jubileuszową edycję. Tym bardziej cieszy nas to, że możemy wrócić i kontynuować działania na rzecz doceniania ogromnie ważnej pracy przedsiębiorstw społecznych w Polsce.

W Konkursie, poza standardową procedurą zgłoszenia, istnieje także możliwość nominowania podmiotów ekonomii społecznej. Dzięki temu umożliwiamy instytucjom z regionu, najlepiej znającym podmioty ze swojego otoczenia, zarekomendowanie ich do udziału w tym jedynym ogólnopolskim Konkursie.

Poza zachęceniem przedsiębiorstw społecznych do zgłoszenia się do Konkursu, szczególnie zależy nam na nominacjach Ośrodków Wsparcia Ekonomii Społecznej. Liczymy, że dzięki temu w Konkursie będą reprezentowane wszystkie regiony, a Państwa instytucja zyska jeszcze jedną okazję do działania na rzecz zwiększenia widoczności podmiotów ekonomii społecznej oraz promowania ich produktów i usług. Do Konkursu można nominować podmioty, które działają przynajmniej 12 miesięcy i których działalność zasługuje – zdaniem Państwa – na dostrzeżenie i wyróżnienie.

Na nominacje i zgłoszenia czekamy do 11 lipca 2021. Następnie wszystkie aplikujące podmioty zostaną ocenione przez ekspertów społecznych i ekonomicznych. W około dziesięciu najwyżej ocenionych przedsiębiorstwach odbędą się wizyty studyjne, po których sformułowane zostaną rekomendacje dla Rady Konkursu. Rada wybierze laureatów trzech nagród: Nagrody Głównej (15 000 złotych), Nagrody Pomysł na Rozwój (10 000 złotych) i Nagrody Odkrycie Roku (5 000 złotych). O przyznaniu Nagrody Publiczności (5000 złotych) zadecyduje otwarte dla wszystkich głosowanie internetowe.

Tegoroczną edycję Konkurs zakończy uroczysta Gala, która odbędzie się 4 listopada 2021 roku.

Więcej informacji odnośnie Konkursu [eS], jego regulamin oraz link do formularza zgłoszeniowego można znaleźć na stronie: www.konkurs-es.pl. W razie pytań, proszę o kontakt: krzysztof.alcer@fise.org.pl, telefon: 574 17 90 81.

Rozmiar czcionki
Duży kontrast